‘ගෝඨා බේස්’‌ කඳවුර ගැන හිටපු නාවික හමුදාපති කතා කරයි

March 8, 2015

තමා දන්න තරමට ගෝඨා බේස්‌ නමින් කඳවුරක්‌ නොතිබූ බවත් එය නාවික හමුදාවට මඩ ගැසීම සඳහා කවුරුන් හෝ ප්‍රචාරය කරන බොරුවක්‌ බවත් හිටපු නාවික හමුදාපති අද්මිරාල් වසන්ත කරන්නාගොඩ මහතා පවසයි.

ත්‍රිකුණාමලයේ නාවික හමුදා කඳවුරේ, ගෝඨා බේස්‌ නමින් කඳවුරක්‌ තිබුණා යැයි මේ දිනවල ප්‍රචාරයක්‌ යනවා. මොකක්‌ද මේ කඳවුර? යනුවෙන් ඇසූ ප්‍රශ්ණයකට පුවත්පතක සම්මුඛ සාකච්ඡාවකට එක්වෙමින් හිටපු නාවික හමුදාපතිවරයා මේ බව ප්‍රකාශ කර තිබේ.

“එහෙම කඳවුරක්‌ තිබුණේ නෑ. මම දන්න විදියට නම් දැන්වත් එහෙම එකක්‌ නෑ. මම නාවික හමුදාවේ සිටි කාලය පුරාම එවැනි දෙයක්‌ තිබුණේ නැහැ. මම හිතන්නේ, නාවික හමුදාවට මඩ ගැසීම සඳහා කවුරුන් හෝ ප්‍රචාරය කරන බොරුවක්‌ මේක. ඒක නිසයි මම තීරණය කළේ ඔබ සාකච්ඡාවක්‌ ඉල්ලුවාම ලබා දෙන්න.“ යැයි හෙතෙම සඳහන් කර තිබේ.

Sammy

Previous story Next story

Leave a comment

t

o

p